Čo sú Fotkyzadarmo?
Portál fotkyzadarmo.sk je web poskytujúci priestor fotografom pre verejné a voľné použitie fotografií. Autori fotografií nahraním fotografie strácajú autorské právo na fotografiu čím ju poskytujú na voľné použitie.

Môžem fotografie z webu fotkyzadarmo.sk používať?
Áno, fotografie na našom webe sú voľne dostupné aj pre komerčné účely a spadajú pod licenciu CC0 Creative Commons.

Čo je licencia CC0 Creative Commons?
Ak sa chcete dozvedieť o licenčných podmienkach, prosím kliknite na link na oficiálnu stránku Creative Commons.

Ako mám postupovať keď chcem nahrať fotografiu?
Pre pridanie fotografie je nutné sa zaregistrovať. Následne prostredníctvom časti v menu nahrať fotografiu vyplniť názov, vložiť fotografiu, vložiť tagy (značky), vybrať kategóriu, zaškrtnúť pole so súhlasom podmienok a odoslať fotografiu na schválenie.

Aké fotografie nie sú vhodné?
Fotografie obsahujúce pornografické scény alebo nudistický obsah, fotografie obsahujúce grafický obsah alebo obsah ktorý je v rozpore s dobrými mravmi. Taktiež reprodukcie už existujúcich fotografií a fotografie ktoré nespĺňajú kritéria.

Ako vymažem svoj účet?
Po prihlásení na svoj účet v časti profilu je červené tlačidlo vymazať účet. Týmto zmažete všetok obsah spojený s účtom. Táto funkcia je nenávratná.

Prečo sa nedá odkazovať na fotografie z webu na vlastnej webovej stránke?
Pre rýchlejšie načítavanie webovej stránky je táto funkcia zakázaná aby nedochádzalo k zbytočnému načítaniu a zaťažovaniu servera. Fotky z našej stránky si môžete stiahnuť a nahrať na svoju webovú stránku bez potreby uvádzania zdroju, hoc takáto forma je nám imponujúca.